Subaru SOLTERRA

Nové elektrické SUV od SUBARU se bude jmenovat SOLTERRA

  • První globální elektrický vůz značky je navržen tak, aby koexistoval s přírodou –
  •  Plně elektrické SUV, které SUBARU vyvíjí společně s Toyota Motor Corporation
  • Postaveno na elektrické e-SUBARU GLOBÁLNÍ PLATFORMĚ, určené pro plně elektrické vozy a vyvinuté společnými silami s automobilkou Toyota
  • Zahájení prodeje v Japonsku, USA, Kanadě, Evropě a Číně je naplánováno na polovinu roku 2022


Tokio, 11. května 2021 – SUBARU Corporation oznamuje, že zcela nové, čistě elektrické a globální SUV značky Subaru se bude jmenovat SOLTERRA. Jeho prodej bude zahájen v roce 2022.

SOLTERRA je zcela nové, čistě elektrické SUV segmentu C značky Subaru. Je to také první model Subaru postavený na e-Subaru Globální Platformě, navržené výhradně pro čistě elektrické vozy.

e-Subaru Globální Platforma, která byla vyvinuta společnými silami Subaru a Toyoty, umožňuje širokými možnostmi kombinací mutiplikačních modulů, jako příď, střední a zadní část, efektivně stavět různé typy elektrických vozů. Zatímco obě společnosti spojily své znalosti a vytvořily zcela novou platformu, Subaru si kladlo za cíl dodat novému modelu maximální úroveň pasivní bezpečnosti a jízdní stability, což jsou pro Subaru vždy  zásadní vlastnosti, nevyjímaje platformu pro elektrický vůz.

 Subaru společně s Toyotou nevyvinulo pouze platformu nového elektrického SUV SOLTERRA, široká kooperace zahrnovala produktové plánování, design a výkonové parametry. V rámci této spolupráce obě společnosti využily svých silných stránek, v případě Subaru jde především o dlouholeté zkušenosti s pohonem všech kol a v případě Toyoty o rozsáhlé know-how v oblasti elektrifikace. Výsledkem je nové SUV, jehož vlastnosti je schopen nabídnout pouze vůz vybavený elektrickým pohonem.

Jméno SOLTERRA vzniklo spojením slov „SOL“ a „TERRA“, latinských slov pro „Slunce“ a „Země“. Subaru dalo toto jméno jako symboliku, kdy slunce je matkou přírody a společně s našimi zákazníky dále posílilo formu soužití s ní. Současně představuje náš závazek vytvářet tradiční SUV od Subaru schopné jízdy i v terénu, a to i v případě, že jde o vůz s čistě elektrickým pohonem.

 Model SOLTERRA se připojí k aktuálním SUV od Subaru v podobě modelů ASCENT, OUTBACK, FORESTER a SUBARU XV. Od poloviny roku 2022 se začne prodávat v Japonsku, USA, Kanadě, Evropě a Číně.

Další aktuální informace naleznete na adrese https://www.subaru-global.com/solterra/en/.

O společnosti Subaru Corporation 

Koncern Subaru Corporation (do dubna roku 2017 nesla společnost název Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI)), výrobce automobilů Subaru, je předním japonským výrobcem s dlouhou historií technologických inovací, které se opírají o zkušenosti z letecké divize koncernu. Výroba automobilů je jedním z hlavních pilířů koncernu, ale i ostatní divize Subaru Corp. – Aerospace, Industrial Products a Eco Technologies – nabízejí širokou paletu produktů od motorových agregátů přes generátory, vozy technické údržby po malá letadla, základní komponenty osobních letadel či větrem poháněných generátorových systémů. Subaru Corp. si vydobyla celosvětové uznání za technologii stálého pohonu všech kol AWD a ploché motory Subaru s protiběžnými písty. Firma je rovněž na špici vývoje ekologických technologií a zasazuje se o celosvětovou ochranu životního prostředí.

Otestuj Subaru

Vyzkoušejte testovací jízdu se SUBARU Sedlčany a poznejte kvalitu a jízdní vlastnosti SUBARU