Reference

Reference

Radek Jaroš

Subaru Outback: nejlepší auto mého života.

Tím ale nikomu nevnucuji, že jde o nejlepší auto na světě. Řídím přes 30 let, vlastnil jsem deset různých vozu a najel téměř jeden a půl milionu kilometrů. Outback se téměř blíží ideálu mého osobního vozu. Se stylem života jsem vždycky kombíkovej. Dřív rodina a děti, v současné době dvě kola, dva paddleboardy, jetsurf, horolezecký batoh, golfový bag - požadavky, které musí splňovat objem úložné plochy mého auta. A samozřejmě jízdní vlastnosti. A po těch není automobilu absolutně co vytknout. Radost z jízdy, spolehlivost a bezpečí. Jsem zimní typ, Vysočina a sníh patří k sobě. A k nim samozřejmě čtyřkolka Subaru. Fantazie. Dvou a půl litru benzínového motoru jsem se prvně obával, čekal jsem spotřebu nad 10l; jezdím dost dynamicky a přesto se pohybují okolo 9 l.

Velkou část svého života jsem prožil na horách. Bylo normální že všude na světě se zdravíme. Horolezci jsou zvláštní, hrdá parta. A subaráci taky… Ahoj!  


ČÍST CELOU RECENZI
Reference

Alexander Z. - Subaru XV

Známe to všichni. V životě každého muže jednou nastane chvíle, kdy se musí začít chovat zodpovědně. Rodina. Děti. Bezpečí. Tento přerod je často bolestivý. Radost z narození potomků totiž nejednomu chlapovi zkazí zjištění, že se rodina nevejde malého dvoumístného roadsteru nebo nechce jezdit modrou okřídlenou bestií se zlatými koly. Srdce musí ustoupit rozumu.

Takže si můžete koupit buď nudné a bezpohlavní SUV, nebo auto, které má něco navíc. Něco, čemu se dá ještě pořád říkat duše. Něco, co vám udělá radost pokaždé, když přijdete do garáže. Něco, kvůli čemu se budete těšit na každou jízdu.

My se takhle těšíme na svoje oranžové Subaru XV, které jsme loni zakoupili v Sedlčanech. V Auto Vero Sedlčany pracují lidé, kteří mají Subaru opravdu rádi. Buďte si jistí, že koupí auta to pro ně nekončí. Budete pro ně vždy na prvním místě. Budou se Vám snažit za každé situace pomoct a vyjít vstříc. Jsou to zkrátka profesionálové s lidským přístupem. Ale zpět k našemu XaVerovi.

Subaru XV vypadá na první pohled jako každý jiný crossover. Ale hned při druhém odhalíte, že to žádný nudný crossover, který se sice tváří svalnatě, ale žádné svaly ve skutečnosti nemá, není. Subaru XV je jedno z nejuniverzálnějších a nejschopnějších aut, jaké můžete na trhu koupit. Je to sympatické a upřímné auto, na které se můžete vždycky spolehnout. Ať už vezete děti do školy, jedete do práce, vydáváte se s rodinou k moři nebo do zasněžených hor.

Nastavení podvozku u nových Subaru je pro mě prostě černá magie. Kvalita zpracování je na špičkové úrovni. Povrzávat považuje Subaru za to nejsprostší slovo. A místo pro posádku v XVéčku? To se někdy nevidí ani v autech o třídu větších.

Třešničkou na dortu je přijetí do Subaru komunity. Každá jízda se pro Vás stává společenskou událostí. Zdravíte ostatní subaristy na potkání. A na parkovištích s nimi i prohodíte pár slov o tom, jak úžasné to Vaše „subo“ je.

Nezkusíte, nevíte.

ČÍST CELOU RECENZI
Reference

Tomáš Z.

Posílám pozdrav do Sedlčan a ještě jednou moc děkuji za zeleného krasavce, kterým mě opravdu baví jezdit.

Dělá mi hezčí život a vždy mě překvapí i po několika měsících nějakou drobností, kterou jsem dříve nevěděl.

Užívám si ho skoro každý den !

Reference

Matěj C. - Subaru Outback

Jízda s ním je skvělá, v zatáčkách je až neuvěřitelný s o kolik menším odporem se člověk díky tomu boxeru potýká a to se pořád dost hlídám... Na recenzi je toho zatím najeto moc málo, navíc v podstatě výhradně po Praze, ale už teď jsem doslova u vytržení z toho, jak se všichni zdravíme. Takovou míru sounáležitosti jsem na silnici nikdy nezažil a je to strašně fajn!!!

Reference

Pavel V - Subaru XV

Rád se do referencí připojím, už jen pro to, že je fajn že se subaristé zdraví a to je mi příjemné. Nacházím v každém takovém pozdravu různé „odkazy“.

Po revoluci jsme se za volantem v zahraničí také zdravili mezi náklaďáky, to už dneska není, další je zdravení mávnutím na motorkách, taky příjemné. A naposled u nás v údolí, tam se mává ikdyž jdou lidi pěšky a nejsou si jistí kdo zrovna jede.

Spokojenost s XV ?

Ano, spokojenost.

Pokusím se zachytit nějaké postřehy.

Nemohu se pořád vzdát toho porovnávání se Škodou Yeti. Zatím jediný jasný parametr výhody škodovky je spotřeba a z ní vycházející dojezd, tam je Yetouš ve předu a to se asi nezmění.

Reportáž v bodech :

Pohodlí : rozhodně lepší, měkounké ale né naklánějící, jistota v zatáčkách, ticho a nedrncání na drobných nerovnostech, sedačky lepší, měkčí, jen by mohlo být seřizování bederní podpěry v sedáku. Do pohodlí rozhodně patří automat, řadí krásně, bez skoků, člověk může pít kávičku a pohoda.

Motor : pohoda, točí se jak blázen, je znát sportovní geny, zcela spokojenost, jen ten jeho apetit, ale to k tomu patří, bez spotřeby není sportovní ježdění.

Karoserie : pevná bez vrzání a divných zvuků. Tady speciální poznámka k měkkým plastům v oblasti pod nárazníkem. Neuhl se mi při jízdě jeden „pařízek“ a trefil jsem ho předním rohem. Vše šlo srovnat a sesadit zpět svépomocí, nic nepopraskalo, jako by to bylo předem takhle konstruované, aby to vydrželo drobné kolize v terénu. Takže pochvala.

Jízda a asistenty : pohoda, vše funguje, samo brzdí, samo řídí, kamery vidí a ukazují, muzika a s ní spojené ovládání, listování v menu radia, medii a telefonu naprosto spokojenost, jen se to musí člověk naučit a zaužívat.

Jízda a zážitky : zatím naprostá spokojenost, jezdím denně po nezpevněných cestách, hodně bláta, sněhu, výjezd do kopce, zcela v pohodě. Dvakrát jsem vyprošťoval jiná auta ( 1 zapadlé a 1 po bouračce z pole) naprosto v klidu, velká spokojenost

 Takže shrnuto jsem spokojený, XV plní to co jsem chtěl a přidanou hodnotou je to, že to není masovka a to jsem chtěl, nejezdit „euroautem“

ČÍST CELOU RECENZI
Reference

Luděk P. - Subaru Outback

Proč Subaru, proč Subaru Outback? Kamarádi nebo známí se mě již několikrát ptali, proč si nekoupím nějaké luxusnější nebo větší auto než je Outback. Vždy jim akorát řeknu. Dokud v něm nejezdíš, nikdy to nepochopíš.

ČÍST CELOU RECENZI